Jak uczyć się przez Internet? Czy można? Czy jest to skuteczne?

Jasne, że tak! Można. Świadczy o tym pięć lat naszych doświadczeń . Opinie naszych uczniów, ich postęp i sukcesy. Oczywiście, najlepsze wyniki zapewni metoda blended learning– połączenie nauki samodzielnej przez Internet z postępem pod opieką nauczyciela…dlatego, odpowiadając na pytanie:

Jak się uczyć?

Mówimy: według własnych możliwości, preferencji, potrzeb, chęci. Im szerzej- tym lepiej, szybciej, skuteczniej. Konwersacje pomogą Państwu połączyć wiedzę zdobywaną samodzielnie i pod opieką nauczyciela, z rozmową z lektorem i innymi osobami uczącymi się.

Jak to się odbywa? Na czym polega?

Po dokonaniu rejestracji otrzymują Państwo login i hasło. Przydzielamy Państwu nauczyciela, który będzie rekomendował nowe materiały, okresowo przypominał o ćwiczeniach, będzie do konsultacyjnej dyspozycji.

Skąd pomysł?

Od lat uczymy praktyków biznesu i prawa. Wiemy jak niewiele czasu, ze względu na obowiązki zawodowe i osobiste są w stanie poświęcić na naukę. Znamy skalę Państwa ambicji oraz chęć do nauki. Trudność w możliwości zadeklarowania sztywnych ram czasowych obecności na zajęciach kursów tradycyjnych. Dlatego nasze moduły lekcyjne pomyślane są w ten sposób, że umożliwiają Państwu opracowanie nowego materiału w czasie 20-30 minut. Internet zapewnia dowolność w wyborze czasu i miejsca nauki: po południu w domu, wieczorem- po zakwaterowaniu w pokoju hotelowym, w oczekiwaniu na samolot lub w czasie przerwy w pracy.

Co otrzymuję w ramach opłaty abonamentowej 40zł?

Dostęp do wszystkich lekcji na wszystkich poziomach nauczania, na co dzień aktualizowanych lekcji słownictwa na podstawie realnych materiałów prasowych, możliwość korzystania z ogromnej ilości realnych materiałów biznesowych opracowanych w formie lekcji słownictwa, dostęp do działów: Prawnicze/ Ekonomiczne, Komunikacyjne Słowo Dnia. Opiekę nauczyciela wraz z konsultacjami „know how” w sprawie egzaminów językowych, etc.

Czy konwersacje są dodatkowo płatne?

Tak. Wcześniej uzgadniamy dogodną dla Państwa porę, tematykę rozmowy, np. na podstawie wybranego artykułu opracowanego i zamieszczonego na portalu ilcs.eu.

Jak technicznie przebiegał będzie proces tłumaczenia?

Bardzo łatwo. Wystarczy wybrać z listy język tłumaczenia, wybrać pakiet czasowy (10, 20, 30 min.), wykonać płatność, połączyć się telekonferencyjnie z tłumaczem, który w czasie rzeczywistym wykonuje usługę za pośrednictwem jednej z usług Skype.  Nie ma znaczenia, czy strony-rozmówcy znajdują się w tym samym pomieszczeniu, czy konwersacja pomiędzy nimi odbywa się na odległość. Korzystając z systemu tłumaczeń telefonicznych ilcs.eu otrzymują Państwo wysoką jakość usługi, nasi tłumacze są do Państwa dyspozycji 24/7, opłacają Państwo wyłącznie tłumaczenie- bez dodatkowych pozycji na fakturze, typu: dojazd tłumacza, zakwaterowanie, etc.

Szkolenia w Mediolanie…?

Tak. Fascynują nas północne Włochy. Tradycja międzynarodowej komunikacji w duchu renesansu. Miasto bogactwa europejskich kultur, wpływu Francji i Austrii, a jednocześnie osadzonego głęboko we włoskiej tradycji i kulturze. Otwartości i słońca. To, naszym zdaniem, idealne miejsce do nabywania kompetencji komunikacyjnej w wymiarze uczenia się języków obcych, autokreacji wizerunkowo-komunikacyjnej, świadomości językowej. I…tak osobiście: lubimy perfekcyjną niedoskonałość da Vinci, staramy się dostrzec różnice smakowe między Barolo a Barbaresco (czasem się nam udaje, równie często…nie, uwielbiamy włoskie smaki, literaturę, modę, przyjazny gwar… i panoramę Dolomitów z lotniska Malpensa.

Czy istnieje możliwość nauki w systemie tradycyjnym?

Oczywiście. Zajęcia grupowe i indywidualne prowadzimy od lat w siedzibie naszej firmy oraz u naszych uczniów-klientów.

Czy przygotowujecie do egzaminów językowych?

Tak. Mamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów Cambridge (FCE, CAE, CPE) , TOEFL (Szymon Janicki jest licencjonowanym nauczycielem posiadającym oficjalne uprawnienia do przygotowania uczniów do tego egzaminu) oraz IELTS (w wersji akademickiej oraz dla poszczególnych grup zawodowych).

Skąd zmiana z internetengish.pl na ilcs.eu?

Naszym celem jest ciągłe doskonalenie oferty, wyprzedzanie konkurencji o kilka kroków poprzez odczytywanie przyszłych potrzeb rynkowych i tendencji w szkoleniach komunikacyjnych, obsłudze lingwistycznej firm, reagowanie na aktualne tendencje technologiczne.

Od kilku miesięcy, wsłuchując się w Państwa potrzeby szkoleniowe analizowaliśmy kierunek i możliwości rozwoju naszej oferty…
– z tych potrzeb,
– z naszych doświadczeń w prowadzeniu zajęć językowych, szkoleń komunikacyjnych,
– z praktyki sesji tłumaczeniowych a przede wszystkim: konsultacji tłumaczeniowych w firmach prawniczych i korporacyjnych,
– z dyskusji i praktyki kształtowania tekstów,
– z zajęć szkoleniowych w kraju i za granicą,
– z obserwacji publikacji na temat zmian i zaleceń reform w nauczaniu komunikacji, w najbardziej renomowanych ośrodkach naukowych w Stanach Zjednoczonych i Europie… i z przekonania, że motto: “rewolucja w komunikacji językowej jest tuż za rogiem” wyraża kierunek naszej działalności.